„Čia aiškiai ir praktiškai paaiškinamas priklausomybės nuo alkoholio atsiradimas ir eiga. Taip pat labai svarbu, kad išaiškinama, kaip susitvarkyti ir padėti sau bei kaip pažinti atkrytį ir jį suvaldyti. Čia gydantis įgijau tvirtą nusistatymą nevartoti alkoholio. Būnant šioje įstaigoje patyriau nusiraminimą, lyg būčiau savo šeimoje. O ir aptarnaujantis personalas paslaugus bei atidus“, – taip atsiliepia vienas pacientų apie RPLC Vilniaus filialo Stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos skyriuje teikiamas paslaugas.
Šiame skyriuje taikoma motyvacinė terapija – tai gydymo programa, padedanti sveikti nuo alkoholio priklausomybės. 14 dienų trunkanti ir 50 reabilitacijos paslaugų valandų apimanti motyvacinė terapija skirta lavinti jausmų pažinimo, socialinius ir mokymosi įgūdžius, taip mažinant atkryčio tikimybę.
„Pas mus atvyksta gydytis asmenys, kurie yra priklausomi nuo alkoholio ar kitų psichoaktyviųjų medžiagų. Būna, kad atvyksta ir savo noru, siekdami įgyti žinių ir atsisakyti alkoholio vartojimo. Taip pat pasitaiko, kad juos atsiunčia Probacijos tarnyba ar vaiko teisių apsaugos specialistai. Net jei asmuo ir nenori gydytis, nepripažįsta problemų, gydymo eigoje jo motyvacija dažniausiai kinta ir jiems pradeda patikti, kaip jie patys sako, tas „naujas gyvenimas“, kai kyla geras jausmas būti neišgėrusiam alkoholio, kai jie pamato naujas laisvalaikio organizavimo galimybes, išsikelia sau tikslus, planuoja sau tolimesnį sveikimo planą“, – apie skyriaus pacientus pasakoja socialinė darbuotoja Agnieta Gricė.
Čia vyksta individualios gydytojo, socialinio darbuotojo, psichologo, ergoterapeuto konsultacijos. Skyriaus specialistai atlieka pradinį ir galutinį paciento būklės vertinimą, sudaro ir su pacientu aptaria pagalbos planą. Skyriaus dienotvarkė intensyvi: kasdien vyksta psichokorekciniai, psichoedukaciniai, socialinių įgūdžių mokymo ir ugdymo, informaciniai ir kiti užsiėmimai, daug dėmesio skiriama savianalizei.
Skyriuje vedami grupiniai užsiėmimai įvairiausiomis temomis, padedantys ugdyti socialinius bei psichologinius įgūdžius. Juose mokoma, kaip išsikelti prioritetus, tikslus, kaip organizuoti savo laiką ir dienotvarkę, kaip vartojimas veikia vaikų priežiūrą, apie smurto artimoje aplinkoje prevenciją, kaip ieškoti darbo, kaip valdyti konfliktus, kaip įveikti stresą bei paliečiama daugelis kitų temų.
Pacientai džiaugiasi psichologų ir socialinių darbuotojų teikiama pagalba, įdomiomis paskaitomis bei užsiėmimais, tai, kad programa moko pažvelgti į savo jausmus bei ugdo adaptacijos visuomenėje įgūdžius.