2022 m. III ketvirtis Respublikiniame priklausomybės ligų centre – naujos paslaugos, atsinaujinimai, dirbama dėl geresnės paslaugų kokybės, bendradarbiaujama su kitomis įstaigomis, RPLC specialistai kelia kvalifikaciją ir dalinasi gerąja patirtimi.
KLAIPĖDOJE STEIGIAMAS DIENOS STACIONARAS VAIKAMS IR PAAUGLIAMS
Kasdien į RPLC Vilniaus ir Kauno filialus renkasi vaikai ir jaunimas. Jie čia gauna visokeriopą pagalbą: kasdien su jais dirba socialiniai darbuotojai, psichologai, psichiatrai. Vaikai ir paaugliai čia mokomi naujų gyvenimo įgūdžių, laiko planavimo, jie taip pat edukuojami apie psichoaktyvių medžiagų vartojimo žalą ir gauna naujas sveiko gyvenimo gaires.
Panašų skyrių planuojama atidaryti ir Klaipėdoje. Iki šiol šeimos, susidūrusios su žalingo vartojimo problemomis, turėjo vežioti vaikus į Kauną ar Vilnių, o netrukus jos pagalbą galės gauti ne tik pačią profesionaliausią visoje šalyje, bet dar ir operatyviausiai. Naujasis vaikų ir jaunimo dienos centras steigiamas Paupių gyvenamajame rajone, Jaunystės g. 4.
EDUKACINĖS IR ŽALOS MAŽINIMO VEIKLOS
Didėjant metamfetamino vartojimui Europos šalyse, kyla poreikis įgyvendinti veiksmingesnes prevencijos ir žalos mažinimo priemones pritaikytas stimuliantus vartojantiems asmenims. Todėl Lietuvoje jau nuo vasaros vyksta edukacinės ir žalos mažinimo veiklos, kurias kuruoja RPLC, tarp rekreacinių psichoaktyvių medžiagų vartotojų. Muzikos festivalių metu, bendradarbiaujant su edukacine iniciatyva Be Safe Lab ir nevyriausybine organizacija Checkpoint: ŽIV prevencijos centras, vykdomos žalos mažinimo veiklos bei teikiama informacija apie psichoaktyvias medžiagas, jų vartojimo rizikas ir pasekmes bei dalinami psichoaktyvių medžiagų sudėties testai festivalio lankytojams, planuojantiems vartoti šias medžiagas.
EKSPERTŲ SUSITIKIMAS STAMBULE
RPLC direktoriaus pavaduotoja dr. Aušra Širvinskienė dvi dienas (rugpjūčio 30-31 d.) intensyviai dirbo tarpdisciplininiame ekspertų susitikime Stambule (Turkija). Susitikimo metu didžiausias dėmesys skirtas psichikos sveikatai ir svarbiausia, ką išsiryškino ekspertai, kad tiek sprendimų priėmėjai, tiek praktikoje dirbantys su šiomis problemomis ieškotų strategijų, kurios darytų įtaką psichikos sveikatos veiksniams, tokiems kaip emocinė ir socialinė aplinka, narkotikų politika, socialinis saugumas, darbo sąlygos ir kita.
RUGPJŪTĮ SUSITIKO FILIALŲ DIREKTORIAI
Rugpjūčio 18 d. Vilniuje visą dieną kartu dirbo visų RPLC filialų vadovai. Daugybė projektų, iniciatyvų, kitų šalių gerosios patirtys, ataskaitos ir vizijos yra aptariama iš įvairiausių pusių. Ir viskas tik dėl to, kad kartu su savo miestų gydytojų ir kitų darbuotojų komandomis Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio vadovai kuo efektyviau suteiktų pagalbą tiems, kam jos reikia.
Kitas toks suvažiavimas planuojamas spalio mėnesį.
PANEVĖŽYS ATSINAUJINA
RPLC Panevėžio filialas ruošiasi naujam etapui – jau pradėti Tinklų g. 8 esančio pastato ir sklypo remonto darbai ir į šį atnaujintą pastatą bus perkeltas visas filialas. Pasak filialo direktoriaus Dariaus Mačiulio, „Dirbame tam, kad pacientai gautų kuo geresnes paslaugas. O patalpos, kuriuose vyksta gydymas, yra svarbi to dalis. Tad atnaujintame pastate veiks 28 lovų stacionariniai skyriai (abstinencijos gydymo ir stacionarinės psichosocialinės reabilitacijos skyriai), ambulatorinis skyrius bei administracija. Tikimės, kad iš pagrindų sutvarkytose patalpose ženkliai pagerės pacientų gydymo ir darbuotojų darbo sąlygos“.
VILNIUS VĖL PRADĖJO TEIKTI STACIONARINĖS PASLAUGAS
Jau nuo rugpjūčio 16 d. norintys sveikti nuo priklausomybės ligų vėl laukiami Vilniaus filiale – čia vėl pradedamos teikti stacionarinės paslaugos. Tad vilniečiai, laukiantys gydymo, gaus visapusišką bei kokybišką pagalbą.