VILNIUS TECH mokslininkai ir Respublikinis priklausomybės ligų centras tyrinės Benzodiazepinų vartojimo Lietuvoje tendencijas
Pastaraisiais dešimtmečiais benzodiazepinai (toliau – BZD) tapo standartiniais vaistiniais preparatais ne tik nerimo ar nemigos, bet ir somatinių simptomų gydymui, emocinių problemų sprendimui. Atsakingas šių vaistinių preparatų vartojimas trumpą laikotarpį laikomas saugia ir priimtina praktika, sukeliančia retus šalutinius poveikius, tačiau priklausomybės nuo BZD potencialas – aukštas. Esama duomenų apie BZD sukeliamus atminties sutrikimus, emocinį nestabilumą, kritimų riziką ir transporto priemonių avarijas.
Lietuva
Vilniaus Gedimino technikos universitetas
Psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva „Žvelk giliau“
„Žvelk giliau” siekia edukuoti ir ugdyti tolerantišką Lietuvos visuomenę, turinčią pakankamai žinių apie psichikos sveikatos svarbą ir problemas. Viena iš priemonių projekto siekiams įgyvendinti – psichikos sveikatos ambasadorių iniciatyva. Ji įgyvendinama su užsienio partnerių pagalba, perimant jų patirtį.
Lietuva
IMPRESA
Šiuo projektu siekiama išsamiai suprasti, kokios yra prevencijos programų taikymo geriausios praktikos siekiant užkirsti kelią metamfetamino vartojimui Europoje.
Projektą koordinuoja – Vokietija, kitos šalys Slovakija, Lenkija, Čekija ir Lietuva.
RPLC investicijų projektas „RPLC Panevėžio filialo infrastruktūros atnaujinimas ir pritaikymas priklausomybės ligų paslaugoms teikti“
Projekto tikslas – pagerinti Respublikinio priklausomybės ligų centro filialų teikiamų paslaugų kokybę ir jų prieinamumą, pritaikant turimą infrastruktūrą priklausomybės ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugoms teikti. Projekto veiklos skirtos Panevėžio filialo infrastruktūrai atnaujinti.
Lietuva
Integruotų priklausomybės ligų gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas
Projekto tikslas – sukurti integruotą ankstyvosios diagnostikos, priklausomybių gydymo ir socialinės pagalbos sistemą bei mokymais sustiprinti priklausomybės ligų srityje dirbančių specialistų kvalifikaciją ir profesinius sugebėjimus.
Lietuva
Projektas įgyvendinamas kartu su 15-lika savivaldybių iš 10-ties Lietuvos apskričių.
RPLC investicijų projektas „Priklausomybės ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo kokybės ir prieinamumo gerinimas Vilniaus filiale“
Projekto tikslas – pagerinti Respublikinio priklausomybės ligų centro filialų teikiamų paslaugų kokybę ir jų prieinamumą, pritaikant turimą infrastruktūrą priklausomybės ligų profilaktikos, diagnostikos ir gydymo paslaugoms teikti. Projekto veiklos skirtos Vilniaus filialo infrastruktūrai atnaujinti.
Lietuva
Energinio efektyvumo didinimo investicijų projektas Vilniaus filiale
Projekto tikslas – atnaujinti Respublikinio priklausomybės ligų centro pastatą, esantį Gerosios Vilties g. 3, Vilniuje, siekiant, kad pastatas atitiktų ne mažesnę, kaip C energinio naudingumo klasę.
Lietuva
Romų integracija
Įgyvendinant projektą, policijos pareigūnai, pagal susitarimą su Respublikiniu priklausomybės ligų centru (RPLC), išrašo romų gyvenvietėje sulaikytiems asmenims siuntimą pasikonsultuoti ir pradėti gydymą RPLC (projekte papildomai sukurtose gydymo vietose).
Lietuva
Vilniaus m. savivaldybė, Respublikinis priklausomybės ligų centras, Vilniaus II policijos komisariatas
INTEGRATE (2017–2020)
Ankstyvas ŽIV, virusinio hepatito, tuberkuliozės ir lytiškai plintančių ligų (LPL) diagnozavimas, integruotos paslaugos ir nukreipimas į gydymą
29 partneriai iš 16 šalių (Airija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Jungtinė Karalystė, Kroatija, Lenkija, Lietuva, Malta, Rumunija, Serbija, Slovakija, Slovėnija, Vengrija).
HA-REACT
Bendrieji veiksmai ŽIV ir gretutinių infekcijų prevencijai ir žalos mažinimo paslaugoms skatinti — HA‑REACT
Projektą koordinuoja Suomija, dalyvauja 23 partneriai iš 18 šalių (Čekijos, Danijos, Estijos, Graikijos, Islandijos, Ispanijos, Italijos, Kroatijos, Latvijos, Lenkijos, Lietuvos, Liuksemburgo, Maltos, Portugalijos, Slovėnijos, Suomijos, Vengrijos, Vokietijos).
EQUAL. Nugalėk priklausomybę
Socialinė integracija – salotų baras „Mano Guru“.
Lietuva
Respublikinis priklausomybės ligų centras, Vilniaus miesto savivaldybė, VšĮ „Socialiniai paramos projektai“ ir Kooperacijos kolegija