Palaikomojo gydymo opioidų agonistais rezultatų tyrimas
Opioidų priklausomybės palaikomasis gydymas – tai vienas efektyviausių mokslu pagrįstų gydymo metodų. 32 šalyse buvo atliktas tyrimas, kurio metu apklausti pacientai ir specialistai, apie palaikomąjį gydymą opioidų agonistais. Šiuo tyrimu siekiama pagerinti palaikomojo gydymo opioidų agonistais kokybę ir prieigą, gerinti opioidus vartojančių žmonių išgyvenimo rodiklį, sveikatą ir gyvenimo kokybę, kartu skatinant nestigmatizuojančius paciento ir gydytojo santykius. Čia pateikiama pirmasis pacientų interviu vadovo projektas.
Apie probleminį interneto naudojimą
Moksliniai tyrimai rodo, kad kone kas dešimtas žmogus pasaulyje gali susidurti su probleminiu interneto naudojimu, kartais turinčiu itin skaudžių pasekmių ne tik paties asmens gyvenimui, jo sveikatai, bet ir jo šeimai bei aplinkiniams. Tai rimta psichinės sveikatos problema visame pasaulyje.
RPLC užsakymu Skaitmeninės etikos centras parengė mokomąją vaizdo ir rašytinę medžiaga, kuri gali padėti geriau atpažinti probleminį interneto naudojimą. Ji skirta šeimos gydytojams ir psichikos sveikatos specialistams.
Leidinys finansuotas LR Sveikatos apsaugos ministerijos.
Ką verta žinoti atsisveikinant su tabaku? Rekomendacijos ir patarimai norintiems atsisakyti rūkymo
Šis leidinys skirtas visiems, norintiems sužinoti daugiau apie tai, kas yra priklausomybė nuo nikotino, kodėl taip sunku atsisveikinti su žalingu rūkymo įpročiu, kokia šiuo metu yra prieinama pagalba norintiems mesti rūkyti bei susipažinti su keliais praktiniais patarimais planuojant metimo rūkyti procesą.
2022-2024 m. RPLC strateginis veiklos planas
Parengtas 2022-2024 metų RPLC strateginis veiklos planas numato Centro misiją, viziją, tikslus, uždavinius ir priemones, kuriuos turime įgyvendinti siekdami teikti aukščiausios kokybės paslaugas asmenims sergantiems priklausomybės nuo psichoaktyvių medžiagų ligomis ar jas žalingai vartojantiems.
Šis planas parengtas dalyvaujant Centro filialų atstovams, Metodinio vadovavimo ir monitoringo skyriaus specialistams, todėl tikime, kad tai yra bendras mūsų visų įsipareigojimas.
Tyrimo ataskaita „Integruotos ankstyvosios diagnostikos, priklausomybės ligų gydymo ir socialinės integracijos sistemos įgyvendinimo 15 savivaldybių vertinimas“
Kviečiame susipažinti su tyrimo ataskaita „Integruotos ankstyvosios diagnostikos, priklausomybės ligų gydymo ir socialinės integracijos sistemos įgyvendinimo 15 savivaldybių vertinimas“. Tyrimas atliktas 2022 metų vasario – birželio mėn. Tyrėjos – dr. Ingrida Gečienė-Janulionė ir dr. Lilija Kublickienė.
Šis tyrimas – tai dalis Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšų bendrai finansuojamo projekto „Integruotų priklausomybės ligų gydymo paslaugų kokybės ir prieinamumo gerinimas“, kurį įgyvendina Respublikinis priklausomybės ligų centras (RPLC).