
Respublikinio priklausomybės ligų centro veiklos strategijos gairės 2025-2030 metams
Priklausomybių ligos yra sudėtingas ir daugialypis iššūkis, kuris paliečia ne tik sergančius asmenis, bet ir jų šeimas, draugus, visą visuomenę. Mūsų veiklos esmė – ne tik gydyti, bet ir grąžinti viltį, savo atsakingu darbu parodyti ir įrodyti, kad kiekvienas žmogus yra vertas supratimo ir paramos.
Pristatydami šią strategiją, dar kartą patvirtiname savo įsipareigojimą:
- teikti aukščiausios kokybės sveikatos priežiūros paslaugas, paremtas mokslu, inovacijomis ir empatija;
- skatinti atvirą dialogą apie priklausomybes, siekiant mažinti stigmatizaciją ir griauti mitus;
- bendradarbiauti su kitomis šalies sveikatos ir socialinės integracijos įstaigomis ir kolegomis, kad sveikimas taptų visiems prieinamu.



Informaciniai vaizdo filmai sveikatos specialistams apie trumpąją metimo rūkyti intervenciją
Trumpoji metimo rūkyti intervencija – tai trumpas, empatiškas, struktūruotas specialisto pokalbis su asmeniu, kuriuo siekiama paskatinti mesti rūkyti ir informuoti apie metimo rūkyti pagalbos galimybes.
RPLC informaciniuose vaizdo filmuose RPLC Vilniaus filialo Ambulatorinio skyriaus vedėjas, gyd. toksikologas Haris Jakavičius pasakoja apie trumpąją metimo rūkyti intervenciją, kurią gali taikyti gydytojai, slaugytojai, gyvensenos medicinos specialistai ir psichologai.
Vaizdo įrašai: pirmoji dalis „Kaip specialistas gali padėti atsisakyti rūkymo?“, antroji dalis „Kaip užklausti apie rūkymo statusą ir pasiūlyti pagalbą?“, trečioji dalis „Apibendrinimas“.



Palaikomojo gydymo opioidų agonistais rezultatų tyrimas
Opioidų priklausomybės palaikomasis gydymas – tai vienas efektyviausių mokslu pagrįstų gydymo metodų. 32 šalyse buvo atliktas tyrimas, kurio metu apklausti pacientai ir specialistai, apie palaikomąjį gydymą opioidų agonistais. Šiuo tyrimu siekiama pagerinti palaikomojo gydymo opioidų agonistais kokybę ir prieigą, gerinti opioidus vartojančių žmonių išgyvenimo rodiklį, sveikatą ir gyvenimo kokybę, kartu skatinant nestigmatizuojančius paciento ir gydytojo santykius. Čia pateikiama pirmasis pacientų interviu vadovo projektas.



Apie probleminį interneto naudojimą
Moksliniai tyrimai rodo, kad kone kas dešimtas žmogus pasaulyje gali susidurti su probleminiu interneto naudojimu, kartais turinčiu itin skaudžių pasekmių ne tik paties asmens gyvenimui, jo sveikatai, bet ir jo šeimai bei aplinkiniams. Tai rimta psichinės sveikatos problema visame pasaulyje.
RPLC užsakymu Skaitmeninės etikos centras parengė mokomąją vaizdo ir rašytinę medžiaga, kuri gali padėti geriau atpažinti probleminį interneto naudojimą. Ji skirta šeimos gydytojams ir psichikos sveikatos specialistams.
Leidinys finansuotas LR Sveikatos apsaugos ministerijos.



Ką verta žinoti atsisveikinant su tabaku? Rekomendacijos ir patarimai norintiems atsisakyti rūkymo
Šis leidinys skirtas visiems, norintiems sužinoti daugiau apie tai, kas yra priklausomybė nuo nikotino, kodėl taip sunku atsisveikinti su žalingu rūkymo įpročiu, kokia šiuo metu yra prieinama pagalba norintiems mesti rūkyti bei susipažinti su keliais praktiniais patarimais planuojant metimo rūkyti procesą.


Leidinių temos
NAUJIENOS IR RENGINIAI

Informacinė kampanija kviečia tėvus pasikalbėti…
16 balandžio, 2025
Netylant kalboms apie augantį nepilnamečių psichoaktyviųjų medžiagų vartojimą, daugelis tėvų stengiasi nuo to apsaugoti savo…

Apžvelgti rezultatai, išsikelti tikslai
16 balandžio, 2025
Didesnis lovų užimtumas, daugiau stacionarinio ir ambulatorinio gydymo epizodų, pasiekti nusimatyti rezultatai – tokiomis nuotaikomis…

Dalyvaujame LSMU Rezidentūros dienoje Kaune
11 balandžio, 2025
Šiandien vykstančioje LSMU Rezidentūros dienoje rasite ir RPLC stendą. Čia Kauno filialo direktorė dr. Loreta…