Ilgai vartojant alkoholį, žmogaus organizmas prie jo pripranta, todėl staiga nutraukus vartojimą, gali pasireikšti simptomai, kurių visuma vadinama abstinencijos sindromu. Šie simptomai yra individualūs ir gali pasireikšti labai skirtingai (nuo švelnių iki pavojingų gyvybei), todėl tam tikrais atvejais gydytojas gali rekomenduoti arba pacientas gali pats pasirinkti nutraukti alkoholio vartojimą vartodamas medikamentus.
Alkoholinės abstinencijos gydymas stacionare trunka iki 14 dienų. Gydytojas reguliariai skiria ir koreguoja medikamentinį gydymą, o slaugos personalas visą parą stebi pacientų sveikatos būklę.
Visapusį gydymą užtikrina specialistų vedami užsiėmimai. Centro psichologai, ergoterapeutai ir socialiniai darbuotojai organizuoja grupines ir individualias konsultacijas, kurių tikslas – informuoti pacientus apie priklausomybę kaip psichikos ir elgesio sutrikimą, kalbėtis apie gydymo ir reabilitacijos galimybes, motyvuoti sveikti.
Alkoholinės abstinencijos gydymas – tai pirmas žingsnis į tolimesnį sveikimą.
Dokumentai, kurių reikia, norint gauti paslaugą, nurodyti bendrajame paslaugų apraše „Paslaugos“.
Pasirinkus gydymą, neatskleidžiant asmens tapatybės, paslauga yra mokama. Visų paslaugų kainos nurodytos skyrelyje „Mokamos paslaugos“.
Informacija atnaujinta 2022-12-27