Respublikiniame priklausomybės ligų centre pacientai net ir COVID-19 pandemijos sąlygomis gali saugiai gauti pagalbą. Šiuo metu Lietuvoje vykstant vakcinacijai, RPLC darbuotojai aktyviai skiepijosi ir didžioji dalis jų turi dvi vakcinos dozes.
„RPLC visuose filialuose yra pasiskiepije apie 80 proc. darbuotojų. Žinoma, svarbiausia, kad pasiskiepije yra tie specialistai, kurie tiesiogiai dirba su pacientais – iš jų 80-90 proc. yra gavę vakciną. Visi nepaskiepyti darbuotojai periodiškai (kas 7 dienas) yra testuojami. Visa tai vyksta siekiant užtikrinti tiek darbuotojų, tiek pacientų saugumą. Tikimės, kad tai leis žmonėms turintiems priklausomybių jaustis saugiai ir kreiptis pagalbos į mūsų centrą.“, – sako centro ryšių su visuomene specialistė Aistė Girkontaitė.
Be to, antrojo karantino metu vadovaujantis sveikatos apsaugos ministerijos nurodymais planinės medicinos paslaugos nėra ribojamos ir RPLC filialuose teikiamos įprastine tvarka. Pandemijos metu pacientai į gydymo įstaigą įleidžiami po vieną, jie privalo būti su kaukėmis, matuojama jų temperatūra, trumpinami kontaktai su personalu, atliekamas patalpų vėdinimas ir dezinfekcija.
„Karantinas neigiamai paveikė žmonių psichologinę būseną, o tai neretai gali pereiti į rizikingą alkoholio vartojimą. Savo Centre pastebime padidėjusį skambučių bei žinučių srautą, besidominčių dėl pagalbos galimybių žalingai vartojantiems ar turintiems priklausomybę – nemažai žmonių kreipiasi dėl paslaugų sau ar savo artimiesiems. Tad RPLC teikiamos paslaugos ir pagalba šiame kontekste yra labai svarbi“, – teigia specialistė.
Centre teikiama pagalba priklausomiems nuo alkoholio, narkotinių medžiagų, rūkymo bei azartinių lošimų. Atskiros programos yra Vilniaus ir Kauno filialuose, kurios skirtos vaikams ir jaunimui. Be gydymo medikamentais Centre dirba ir psichologai bei socialiniai darbuotojai, organizuojamos grupinės ir individualios konsultacijos, kalbama apie tai, kas yra priklausomybė bei kokios yra gydymo ir reabilitacijos galimybės. Kadangi kiekvienas žmogaus situacija yra individuali, gydymo būdą pasirenka pats asmuo, tardamasis su gydytoju. Po abstinencijos gydymo asmuo gali rinktis toliau tęsti gydymą „Minesotoje“ arba Motyvacinėje terapijoje.